خانه تکانی و تغییر دکوراسیون با اصول فنگ شویی

 

 شاید متوجه شده اید که که آپارتمان شما از لحاظ تقسیم انرژی با تصاویر ایده آل فنگ شویی همخوانی ندارد. هماهنگی و خوشبختی در فنگ شویی با نظم و پاکیزگی رابطه ی تنگاتنگی دارد، زیرا تمام اشیا حتی وسایل اضافی تولید انرژی می کنند و حداقل می توانند در ناهماهنگی انرژی تاثیرگذار باشند، بنابراین نظافت و مرتب کردن خانه در راس فهرست فنگ شویی قرار می گیرند. اشیا و وسایلی که مدت ها از آن استفاده نمی کنید انرژی منفی تولید می کنند بنابراین اگر می خواهید انرژی متناسب و هماهنگی در فضای داخلی خود به دست آورید، یک خانه تکانی اساسی به شما در این زمینه کمک به سزایی می کند، کم کم به پایان سال هم نزدیک می شویم پس زمان مناسبی برای خانه تکانی نیز هست، دست به کار شوید و انرژی مثبت را به خانه ی خود تزریق کنید.

۲)استفاده صحیح از تابلوها

انتخاب نوع و طرح تابلو کاملا بسته به احساس درونی هرفرد و سلیقه شخصی او دارد، اما در خرید تابلوها توجه به چند نکته ضروری است: بهتر است قاب تابلوها از جنس چوب یا فلز باشد تا شیشه، موضوع تابلوها مثبت و امیدبخش باشند، تابلوهای با رنگ های تیره کسل کننده اند پس فضای مناسب برای آن ها انتخاب نمایید.

دکوراسیون معاصر

۱) قانون نظم و پاکیزگی است!

هماهنگی و خوشبختی در فنگ شویی با نظم و پاکیزگی رابطه ی تنگاتنگی دارد، زیرا تمام اشیا حتی وسایل اضافی تولید انرژی می کنند و حداقل می توانند در ناهماهنگی انرژی تاثیرگذار باشند،بنابراین نظافت و مرتب کردن خانه در راس فهرست فنگ شویی قرار می گیرند. به خصوص در طبقه همکف که انرژی آن روی کل خانه تاثیر میگذارد و نباید نامرتب و بهم ریخته باشد.

Birch Log Candle Holder, Fireplace Decor, Birch Wood Decor, Birch Logs, Birch Wood Fireplace, Log Fireplace Filler

۳)جابه جا کردن مبلمان

از راه های دیگر هماهنگ سازی فضای خانه قرار دادن مبلمان در محل های مناسب تر به لحاظ انرژی است. تغییر دکوراسیون صحیح فضای شما را بهبود خواهد بخشید. اما هرگز مبلمان را نباید طوری چید که زوایای تیز آن به سمت بیرون باشد، زیرا انرژی درونی افراد در منزل را برهم می زند توجه داشته باشید که مرکز خانه، اتاق خواب و آپارتمان را در حد امکان خالی و منظم نگه دارید.

good reads_ front + main_ _ sfgirlbybay

۴)حتما از آینه ها بهره ببرید

یکی از مهم ترین عناصر فضای داخلی آینه ها هستند که باعث انعکاس انرژی های مثبت در فضا می شوند. در فنگ شویی آینه های مسطح و محدب بسیار مورد استفاده است، آینه های محدب انرژی های منفی و مخرب را از بین می برد و از طرفی انرژی های مثبت را به سمت گوشه ها و زوایایی که انرژی نمی گیرند سوق می دهند. در فنگ شویی آینه های هشت ضلعی جایگاه ویژه ای دارد، قاب های هشت وجهی انرژی مثبت را تقویت می کنند و قاب های گرد به حفظ انرژی مثبت در فضا بیشتر کمک می کنند بنابراین در انتخاب شکل آینه ها دقت کنید. استفاده از آینه های مسطح در فضاهای کوچک نیز سبب بزرگ تر جلوه دادن این فضاها می شود. بنابراین آینه را روبه روی درب ورودی قرار ندهیم

۵)تاثیر ویژه نور و رنگ در دکوراسیون

در دکوراسیون داخلی نور درمانی بسیار موثر است، به ویژه در فصل پاییز به دلیل کوتاهی روز و نبود نور کافی اغلب افراد دچار افسردگی می شوند پس استفاده از نور مناسب در فضا بسیار مهم است. بهتر است در طول روز در حد امکان با کنار زدن پرده نور طبیعی را به خانه راه دهید. فضاهایی که از نور طبیعی بی بهره اند مثل اتاق های بدون پنجره، طاقچه ها، گوشه های اتاق و زیر سقف های شیب دار را می توانید با تابش نورهای سقفی و دیواری یا حتی شمع آرایی که سبب بیشتر شدن نیروهای مثبت در فضا می شود؛ زنده تر کنید.توجه به انتخاب رنگ ها برای هر نوع فضا بسیار مهم است مثلا رنگ های سرد مانند آبی یا طوسی در آرامش اتاق خواب خللی وارد نمی کند. پس در انتخاب رنگ فضاهای خود دقت کنید.

11 Designer Secrets for Making Your Home Outrageously Photogenic

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم