تفاوت ام دی اف با نئوپان

مشکی_01

ام دی اف (MDF) چیست؟ 

ام دی اف به معنای تخته ای چوبی با چگالی بالا تر از نئوپان است. در واقع یک کامپوزیت چوبی تشکیل شده از فیبر های چوبی است.در ساخت ام دی اف از فیبر های چوبی کوچک استفاده می شود. در ساختار این چوب از بافت و رگه های چوب یا حلقه های چوب قابل مشاهده نیست. برای ساختن این محصول از فیبر ،چسب و گرما استفاده می شود تا تخته های محکمی ساخته شود. برای ساختن ام دی اف می توان هم از چوب سخت و هم از چوب نرم به کار برد.

نیاز بازار از طریق واردات تامین می شود. ام دی اف وارداتی به هر دو صورت خام و روکش شده می باشد و عمدتا از کشورهای ترکیه, اندونزی, روسیه, اسپانیا, ایتالیا, آلمان, اتریش, فنلاند, و … وارد می شوند. کارخانه افراچوب سبز ایرانیان با تولید ام دی اف اکسترا با متریال خارجی امروزه در بازار طرفداران زیادی دارد.

فرق بین MDF با نئوپان چیست؟

یکی از موارد هایی که برای همه در هنگام خرید سرویس های چوبی پیش می آید این است که وسایل ساخته شده از ام دی اف بهتر است یا نئوپان؟ و سوالی که درذهن افراد شکل می گیرد این است که ام دی اف با نئوپان  چه فرقی با هم دارند؟

ما در این مقاله قصد داریم به تفاوت آن ها بپردازیم اگر شما  نیز جز آن دسته هستید که تفاوت آن ها را نمیدانید و براتون همیشه سوال بوده است ،پس ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

مشکی_04
مشکی_06
مشکی_05

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم