موکت تایل چیست و چه ویژگی هایی دارد

مهم ترین نقطه قوت موکت مدولار ، باز بودن دست طراح دکوراسیون برای ایجاد فضای جذاب و منحصربفرد است. در واقع قطعات این موکت در ابعاد مختلف تولید شده و امکان چیدمان آنها در کنار هم به اشکال مختلف وجود دارد. در صورت ایجاد هر گونه مشکل (کثیفی ، سوختگی ، پارگی و …) قطعه مورد نظر به سادگی تعویض شده و نیازی به برداشتن کل پوشش وجود ندارد.

موکت تایل

موکت مدولار یا تایل (Carpet Tile) نسل جدیدی از کفپوش های موکتی به شمار می رود. همان گونه که از نام این موکت برمی‌آید از تایل و قطعات جدا از هم تشکیل شده است. وجه تمایز آن با موکت‎ های رولی نیز همین نکته است. قطعات مربعی ، مستطیلی ، مثلثی ، چندگوشه و … همانند قطعات پازل در کنار هم قرار گرفته و سطح مورد نظر را می پوشاند.

موکت تایل
babel-industrial-tile-flooing-8

از دیگر مزایای این نوع کفپوش می توان به کم کردن آلودگی صوتی محیط اشاره کرد. به همین دلیل نصب موکت های تایل در اماکن پر رفت و آمد که در معرض سر و صدای زیاد قرار دارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. سایر مزایای موکت های تایل در موارد زیر خلاصه شده است:
قابل استفاده برای امکان مختلف (از جمله مراکز تجاری ، ادارات ، فرودگاه ، مدارس ، سالن های ورزشی ، هتل و …)
نصب آسان (تولید در مدل های چسب دار و بدون چسب)
حمل و نقل آسان به دلیل کوچکی قطعات
صرفه جویی در مصرف انرژی
تنوع بالای طرح و رنگ
طول عمر بالا

معایب موکت تایل

بخش زیادی از معایب موکت مدولار ناشی از نصب نادرست قطعات آن است؛ به عنوان مثال می­توان به ایجاد ظاهر نامناسب حاصل از فاصله افتادن بین قطعات و مشخص شدن درز بین آنها اشاره کرد. بخش دیگری از معایب نیز مربوط به استفاده از موکت با کیفیت پایین است. تغییر شکل قطعات به شکل چین خوردگی ، شکم دادن و کوچک شدن از جمله این موارد به شمار می رود. از قیمت بالا به عنوان یکی دیگر از معایب این نوع کفپوش یاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم