طراحی مونوکروم

Monochrome

یک انتخاب جدید!

وقتی نوبت به طراحی مجدد وبازسازی یک اتاق می رسد ، معمولاً اولین تصمیم این است که “کدام رنگ؟”
و گاهی اوقات ، این می تواند سخت ترین انتخاب باشد. چه کسی می دانست این همه سایه سفید وجود دارد؟ و حتی از کجا مبلمان را شروع می کنم؟

در اینجا یکی از راه های دور زدن برای هماهنگی رنگ ها وجود دارد: طراحی یک اتاق با یک پالت تک رنگ. این یک روش فوق العاده ساده برای ایجاد ظرافت در فضای داخلی شما و بدون استخدام طراح که در طراحی داخلی به طور فزاینده ای محبوب می شود.

در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که استفاده از یک پالت رنگی، یک انتخاب عالی برای هر فضای داخلی است.ما فکر می کنیم شما مشتاقانه خواهان پذیرش استفاده از یک رنگ در کمترین زمان خواهید بود.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید کدام رنگ را انتخاب کنید!

رنگ های چاشنی در دکوراسیون

تک رنگ به راحتی هماهنگی ایجاد می کند، زیرا در واقع همه یک رنگ پایه است. با انتخاب یک پالت رنگی تک رنگ ، از ابتدا عنصر متحد کننده خود را دارید. منظور از “تک رنگ” این است که شما یک رنگ اساسی بگیرید و از تئوری رنگ استفاده کنید تا طیف وسیعی از رنگ ها را با بازی با انواع مختلف تن ، سایه و رنگ ایجاد کنید. برای آن دسته از ما که شروع به آزمایش طراحی داخلی می کنیم ، احتمال کنار هم قرار دادن یک اتاق می تواند دلهره آور باشد. به هر حال ، مولفه های مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود: مبلمان ، کفپوش ، حتی شروع به کار هنر و دکوراسیون نکنید. تک رنگ رفتن تصمیمات شما را هدایت می کند و همه چیز را یکپارچه جمع می کند.محیط مونوکروم فضایی است که بیشتر عناصر معماری در آن یک رنگ هستند. اگرچه معمولاً معماران به دلیل خنثی بودن، فضاهای تک رنگ را سیاه یا سفید طراحی می کنند ، اما می توان تقریباً از هر رنگی برای طراحی یک فضا استفاده کرد و از تناژ ها و سایه های بی نهایت آنها بهره گرفت.

دکوراسیون مونوکروم
دکور مونوکروم

استراتژی استفاده از تک رنگ

۱- برجسته سازی

طراحی با یک رنگ در آشپزخانه وقتی به دنبال برجسته سازی کل فضا یا بطور خاص عناصر آن هستید ، یک استراتژی مفید است. از این طریق می توان رنگ را با لوازم خانگی در تضاد قرار داد ، پوشش های خاصی را برجسته کرد ، یا بر اشیا، ، ظروف و لوازم جانبی تأکید کرد. (کنتراست با لوازم خانگی مانند فر،گاز، یخچال)

۲- اضافه کردن یک رنگ متضاد

برای سبک مونوکروم در معماری شاید هنوز آمادگی این موضوع را ندارید که اتاق خود را کاملا به یک رنگ متفاوت رنگ بزنید. اگر این‌گونه است شما می‌توانید یک رنگ متضاد را هم اضافه کنید که می‌تواند ازلحاظ ظاهری بسیار متفاوت و جذاب باشد؛ مثلا شما می‌توانید در سبک مونوکروم با یک رنگ متضاد فضای اتاق خود را شاد و سرزنده کنید.

 ۳- منطقه بندی

بعضی از طراحان ترجیح می دهند با تفکیک حوزه ها فضا را ساماندهی نمایند. برخی از آنها برای رسیدن به این هدف از رنگ استفاده می کنند و یا این منطقه بندی را از طریق پارتیشن های متحرک که بسته به استفاده از آشپزخانه باز یا بسته می شوند ، انجام می دهند.

abstract-spot-painting-ottoman-and-train-station-window-grey-living-room-decor

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم