اگر می خواهید یک طراح داخلی موفق باشید

یک طراح داخلی باید نقش های مختلفی را به عهده بگیرد و وظایف بسیاری را انجام دهد. اما آیا این نقش ها با توجه به ویژگی های شخصیتی و توانمندی ها و استعدادهایتان برای شما مناسب است؟

آیا تاکنون برای سلیقه تان در طراحی و و چیدمان تشویق شده اید؟

آیا عاشق تزئین کردن اتاق و ترتیب مبلمان و سایر اثاثیه هستید؟

آیا عاشق کار کردن با چوب و ام دی اف هستید؟

اگر به این سؤالات پاسخ مثبت دادید ، شاید شغلی در طراحی داخلی برایتان مناسب باشد.
قبل از انتخاب این شغل که ممکن است منجر به تغییر مسیر زندگیتان شود، نکاتی را باید درباره دنیای طراحی بدانید. طراحان داخلی هر روز با چالش هایی فراوانی روبرو هستند که برخی از آنها ممکن است برای شما جذابیتی نداشته باشد ، در حالی که برخی دیگر ممکن است شما را هیجان زده کرده و درهای یک زندگی حرفه ای را برایتان باز کند. پس نکات زیر که دانستنشان برای هر معمار داخلی ضروری است را بخوانید:
اول: بین نقش دکوراتور و طراح تفاوت هائی وجود دارد
تفاوت بین دکوراتور و طراحان داخلی چیست؟ در یک کلمه: آموزش
درواقع هر کسی می تواند به یک دکوراتور داخلی تبدیل شود. کسی که عاشق بازی با رنگ ها ، پارچه ها و منسوجات است می تواند به سادگی با چاپ کارت ویزیت و تبلیغ خود برای مشتریان، دکوراتور باشد، کار خوبی است اما تفاوت زیادی با طراحی داخلی دارد، اگر می خواهید معمار باشید باید زودتر تحصیل در این حوزه را شروع کنید و هرچه بیشتر بخوانید و بیشتر بدانید به آنچه که دنبالش هستید نزدیک تر خواهید شد. برای این کار باید عاشق رنگ ها، فضاها و الگوها باشید، نوآوری را با بهره گیری از قواعد و الگوها ترکیب کنید و همیشه متفاوت باشید
دوم: طراحی داخلی فقط بازی با پارچه، چوب( ام دی اف ، MDF) و رنگ نیست.
در حالی که مبلمان و تزئینات ممکن است نقش مهمی در طراحی داخلی داشته باشد ، اما وظائف بسیار دیگری هم بر عهده معماران داخلی است که شاید به اندازه بازی با اشیاء سرگرم کننده و اشتیاق آور نباشد، چیزهائی که از جنس کار است و طراح داخلی باید آنها را انجام دهد. آنها باید سبک های طراحی را بشناسند، قواعد و اصول ساخت ابنیه را بدانند، مفاهیم مکانی و طرح واره ها را آموخته باشند، هندسه را فراگرفته باشند، استانداردهای ابنیه و ضرورت های ایمنی و قانونی آن را بدانند از کاربرد روان شناسی و ارگونومی در طراحی داخلی آگاه باشند و کار با کامپیوتر برای طراحی های دو یا سه بعدی و رندرینگ آنها را بلد باشند. پس برای مطرح شدن به عنوان یک معمار داخلی خوب، نیازمند فراگیری گونه های متعددی از دانش و مهارت های به هم مرتبط و یکپارچه است.
درامد آنچنان که فکر می کنید بالا نیست!
همه می گویند که ابتدا راجع به پول به من بگو! آیا نباید کسی با چنین تحصیلات گسترده ای حقوق خوبی دریافت کند؟ درست است اما، بستگی دارد! آمارها نشان می دهد که دستمزد متوسط یک طراح داخلی درکشور ایالات متحده حدود ۴۲۳۸۰ دلار در سال است.البته این دستمزد به عوامل زیادی از جمله تحصیلات، مکان فعالیت، تجربه کار و اندازه شرکتی که در آن کار می کنید بستگی دارد. یک طراح داخلی در یک تولیدی مبلمان احتمالاً کمتر از یک طراح که برای یک شرکت معماری رده بالا کار می کند، حقوق دریافت خواهد کرد رمز موفقیت مالی در این حرفه در وجود تمایز و تفاوت با دیگران است، با کسب تجربه زیاد و بهره گیری از خلاقیت و نوآوری بالا همراه با جسارت در آفرینش هنری، می توانید حق الزحمه مناسبی را به بازار دیکته کنید اما این نیازمند صبر و تلاش فراوان است.
برخورداری از مهارت و شایستگی های تعاملی، کلید موفقیت است
از یک داخلی بخواهید که تجربیات خود را به شما بگوید، مطمئن باشید شنونده داستان هائی ترسناک و ناراحت کننده همراه با سوابق یاس آور خواهید بود زیرا آدم ها معمولا دیدگاه روشن و مشترکی از فهم زیبائی ندارند. معیارهای زیبائی شناسی آنها متفاوت است و اغلب مشتریان اصول و قواعد اولیه را نمی دانند. ضمن اینکه وقتی صحبت از خانه هایشان می شود بسیار حساس هستند. آنها بدون آنکه بدانند چه چیزی را می خواهند معمولا خروجی کار شما را نفی می کنند! و این می تواند برای شما ناامید و مایوس کننده باشد!
اما یک طراح داخلی خوب از توان تعاملی قوی برخوردار است، او می تواند بین سلایق و انتظارات مشتری و قواعد حرفه ای معماری تعادل لازم را برقرار کند، برند شخصی قدرتمندش کمک می کند تا مشتری به او اعتماد کند و او در حین مسیر طراحی و اجرا، مشتری را با خود همراه می کند و به نوعی او را آموزش داده و اطمینان لازم را برایش ایجاد می کند.
شما به سوابق تجربی نیازمندید
هر تصویر هزارکلمه را می گوید و تصاویر مربوط به طرح های اجراء شده قبلیتان مهم ترین سرمایه ای است که به آن احتیاج دارید. شما ما می توانید در طول روز در مورد رنگ ها و مواد اولیه، پارچه ها و تزئینات صحبت کنید ، اما اگر نمونه های عینی برای نشان دادن نداشته باشید، احتمال موفقیتتان زیاد نخواهد بود.
اگر تازه فارغ التحصیل شده و کارتان را شروع کرده اید، بهتر است فعالیت های خود را با کاراموزی شروع کنید و با حفظ معیارهای اخلاقی در حد واقعی با کمک دیگران برای خود سوابق کاری فراهم سازید، بهتر است از کارهای ارزان شروع کنید و بر جمع آوری رزومه قدرتمند تمرکز نموده و تلاش کنید.

 

..اگر-می-خواهید-یک-طراح-داخلی-باشید

اگر میخواهید یک طراح داخلی باشید

غولی به شکل رقابت در حوزه معماری داخلی بسیار شدید است زیرا اندازه بازار آن معمولا بزرگ نیست و میزان تقاضا معمولا کمتر از عرضه است. پس آن دسته از معماران داخلی موفق خواهند شد که معیارهای رقابتی در این بازار را بدانند. از تمایزات خاص برخوردار باشند و بتوانند روندهای آینده نگرانه را تحلیل کنند. نرم های اجتماعی فردا چه خواهد بود؟ سلائق به چه سمت و سوئی حرکت می کند، چالش های اقتصادی و اجتماعی مردم کدامند؟ درک این مفاهیم به طراح داخلی کمک می کند نسبت به رقبای خود ممتاز گردد و پیشرو این حرفه به شمار بیاید. پس برای موفقیت بیشتر بیاموزید، در مجامع حرفه ای شرکت کنید و به دقت رفتار حرفه ای رقبا، سبک کارشان و نحوه تعاملشان با مشتریان را زیر نظر بگیرید.
فرصت های زیادی در طراحی مجازی وجود دارد!
مخصوصا اگر تازه کار هستید، فضای مجازی می تواند برایتان منبع فرصت باشد. اکنون بسیاری از مشتریان فهمیده اند که یک معمار داخلی را می توانند از هر جای دنیا استخدام کنند. بله ، طراحان نیز می توانند از راه دور ارتباط برقرار کنند! به لطف نوآوری های فناوری مانند Skype و نرم افزارهای طراحی، معماران در حال کشف دنیای کاملاً جدیدی از طراحی مجازی هستند.
اگرچه چندین ابزار طراحی مجازی آنلاین مجازی در دسترس عموم است ، اما طراحان داخلی به لطف روابط منحصر به فرد خود با نخبگان این حوزه فرصت های کاری را برای خود ایجاد می کنند، اکنون طراحی از راه دور در حوزه نوآوری باز در حوزه تولید محصولات تزئینی و مبلمان و مانند آن متداول شده است و به سرعت در حال تسری به سایر حوزه ها است.
نتیجه کار نه به شما، بلکه به مشتری مربوط است
در حالی که طراحان داخلی باید طیف گسترده ای از سبک های طراحی را به مشتریان خود پیشنهاد دهند ، لازم است به یاد داشته باشند که انتخاب مشتری تعیین کننده است.
صرف اینکه یک طراح داخلی دارای تحصیلات است و سلیقه خوبی دارد، دلیل نمی شود انتخاب خود را نسبت به مشتری برتر بداند، کار طراح داخلی ارائه انواع سبک ها و هدایت مشتری به سمت انتخاب طراحی صحیح است در عین حالی که اجازه می دهد او انتخاب کند و در برابرش مسئولیت داشته باشد، پایان کار طراحی یک معمار حرفه ای معمولا به گونه ای است که مشتری احساس می کند، خود در آن آفرینش هنری نقش داشته است و این باید اوج لذت برای یک طراح به شمار بیاید.ممکن است سالها به عنوان یک طراح داخلی کار کنید و هرگز خانه ای طراحی نکنید که متناسب با سلیقه شخصی شما باشد. همه چیز در مورد سبک مشتری است و شما باید خود را کنار بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم