کابینت به سبک ایرانی

کابینت به سبک ایرانی در آشپزخانه های امروزی تغییر و تحول زیادی نسبت به گذشته پیدا کرده اند چرا که در گذشته اغلب از کابینت های فلزی و چوب طبیعی استفاده میشد اما امروزه شاهد حضور طرح های ام دی اف و های گلاس هستیم که در اغلب آشپزخانه های امروزی و در انواع مدل آشپزخانه ایرانی حضور دارند. طرح درب کابینت یکی از مهم ترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی آشپزخانه شناخته می شود بنابراین باید در انتخاب آن دقت زیادی بخرج دهید. البته در کنار اهمیت بالای کابینت در آشپزخانه، قیمت ها آنها نیز در زمره یکی از گرانترین اجزای اشپزخانه قرار می گیرد. از طرح های ساده و مدرن گرفته تا طرح های پیچیده کلاسیک تنوع بسیار زیادی در کابینت ها وجود دارد طوریکه برای هر سلیقه ای حتما یک مدل مناسب و در خور پیدا خواهد شد.

کابینت مدرن

مدلی ساده و شیک با پنل های کاملا صاف بدون کوچکترین جزئیات در طراحی که انها را برای دکوراسیونهای ساده و کمینه گرا بسیار مناسب می کند. بسیاری از درب های صاف این کابینت ها در طرح های دکوراتیو لمینتی یا چوبی عرضه می شود لمینت قیمت کمتری نسبت به مدل های چوبی داشته و تنوع بیشتری از رنگ ها و سایه های گوناگون درمقابل مصرف کننده قرار می دهند.

کابینت های مدرن

کابینت های مدرن

مدل کلاسیک

مدل های کلاسیک بیشتر در خانه های قدیمی مشاهده میشد و متاسفانه میزان استفاده از آنها امروزه بسیار کاهش یافته است. البته شاید یکی از دلایل این امر را قیمت بسیار بالای آنها دانست اما بهر حال در خانه های لوکس و گران قیمت هم چندان استفاده از آنها نمی شود. از آنجایی طرح های حاشیه ای کابینت های کلاسیک داخل فریم کابینت صورت می گیرد (برخلاف کابینت های مدرن و امروزی که در بیرون فریم قرار می گیرند)، همه چیز باید به دقت اندازه گیری شده و درست طراحی شود در این غیر اینصورت ممکن است تزیینات حاشیه کابینت ها بایکدیگر همسان و هم شکل نباشد.

کابینت های کلاسیک

کابینت های کلاسیک

ام دی اف

مدل های ام دی اف که تقریبا در تمام خانه های امروزی حضور پررنگی دارند. تخته فیبر چوبی که در شرایط دمایی و حرارتی بالا توسط روکشی پلاستیک مانند پوشیده شده و تمام خلل و فرج آن پر می شود. کابینت های ام دی اف مستحکم و خوش قیمت هستند و در عین حال تنوع شکلی بسیار زیادی دارند، از طرح های شبیه چوب گرفته تا های گلاس و تک رنگ، در این مدل ها به وفور دیده می شود. مشکل اصلی کابینت های ام دی اف نیاز به مراقبت بالای آنهاست چرا که هنگام خرابی، تعمیر آنها تقریبا غیر ممکن است.

ام دی اف

ام دی اف

پنل های چوبی

یکی از مدل کابینتهایی که امروزه در آشپزخانه های ایرانی رواج یافته است طرحی موسوم به لوورد است. پنل های چوبی باریک و جدا از هم که به صورت افقی کنار یکدیگر قرار می گیرند و معمولا در پنجره های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند اما نصب چنین طرح هایی در کابینت های آشپزخانه جذابیت و جلوه بسیار زیبایی به آن می دهد. قیمت این نوع کابینت ها بسیار گران است اما شک نکنید این قیمت زیاد ارزشش را دارد. در بعضی کابینت های لوورد بین پنل های باریک چوبی فاصله ای کمی وجود دارد که آنها را برای تهویه لوازم قرار گرفته در داخل بسیار مناسب می کند.

پنل های چوبی

پنل های چوبی

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم