قوانین چیدمان اتاق خواب

رنگ اتاق خواب

 رنگ

یکی از تاثیر گذار ترین موارد مهم در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب رنگ آن می باشد. برای داشتن یک خواب آرام وعالی در اتاق خواب خود بهتر است از رنگ‌های کرم روشن ، کرم شکلاتی، سبز و  قهوه‌ای روشن برای رنگ‌آمیزی دیوارهای آن استفاده کنید. این رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا به لحاظ روانی آمادگی بهتری برای خوابیدن پیدا کنید. بر اساس دیدگاه کارشناسان رنگ درمانی،این رنگ‌ها به راحتی بر اعصاب انسان تاثیر آرام بخش گذاشته و به داشتن خوابی آرام و عمیق کمک می‌کند.

تختخواب

همان طور که مشخص است، نکته اصلی اتاق  خواب، تختخواب است. از راحتی صرف نظر نکنید.طی تحقیقات به عمل آمده تختخواب چوبی در مقایسه با تختخواب‌های فلزی برای استراحت و خواب شبانه مناسب‌تر هستند زیرا  فلز به جهت دارا بودن ماهیت سرد و خشن خود موجب انتقال سردی به بدن انسان شده و به این ترتیب تاثیر نامناسبی را بر عمق و کیفیت خواب شما می‌گذارد.

تختخواب
1-4

پنجره و پرده

اتاق خوابی که فاقد پنجره است را هرگز انتخاب نکنید. چون بدون وجود پنجره رابطه اتاق با هوای آزاد و پر اکسیژن محیط قطع می‌شود و امکان اکسیژن‌رسانی در طول روز به اتاق خواب ناممکن می‌شو و خواب شما را مختل می سازد.

گل و گیاه

گیاهان مناسب اتاق خواب به گیاهانی میگویند که به بهبود و تصفیه هوای اتاق کمک می‌کند.به این معنا که سموم و انرژی های منفی فضای اتاق را دفع میکند.

اولین گیاه مناسب اتاق خواب که می‎خواهیم به شما معرفی کنیم اسپاتی فیلوم است. دومین گیاه مناسب اتاق خواب، نخل شامادورا می‌باشد. یک گیاه مناسب اتاق خواب که خاصیت روندگی هم دارد، پاپیتال است. سانسوریا نه تنها یک گیاه مناسب اتاق خواب است، بلکه در اتاق خواب‌های تاریک هم می‌تواند دوام بیاورد. دراسنا بلالی یک گیاه مناسب اتاق خواب است که به شکل درختچه می‌باشد.

سانسوریا
پاپیتال
نخل شامادورا
c489c2e2ae644ba111b0fee36a9d7134-1200x1200

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم