نکاتی  برای آشپزخانه بهتر

آشپزخانه های امروزی اغلب قلب خانه هستند. بنابراین ، برای اطمینان از یک آشپزخانه زیبا و بسیار کاربردی ، برنامه ریزی دقیق لازم است. در اینجا ۲۰ نکته وجود دارد که باید هنگام طراحی آشپزخانه خود به آنها توجه کنید.

استفاده بهینه

به چگونگی و مکان استفاده از وسایل فکر کنید. غذاها و کاسه های صبحانه را نزدیک میز صبحانه نگهداری کنید. بسته بندی و ظروف پلاستیکی را در یک محل مفید نگه دارید. ظروف را در نزدیکی ماشین ظرفشویی قرار دهید تا روند تخلیه آسان شود.

ارتفاع مناسب مایکروویو را پیدا کنید

ارتفاع و مکان صحیح اجاق مایکروویو ممکن است بسته به سرآشپز یا شخصیت دوستدار آشپزخانه متفاوت باشد. برای بزرگسالان ، ۱۵ اینچ بالاتر از سطح پیشخوان ، ارتفاع مایکروویو مناسبی است. برای کودکان ، تنظیمات زیر میز ممکن است ایمن تر و مناسب تر باشند.

بازیافت را آسان کنید

یک کابینت را به ظروف جداگانه برای شیشه ، پلاستیک و فلز مجهز کنید. یک کشوی اضافی می تواند روزنامه های قدیمی را در خود جای دهد.

یک نقطه کانونی پیدا کنید

کف های فانتزی ، کاشی هایی با طرح های شلوغ، هودهای با اندازه قابل توجه ، کابینت های روشن آشپزخانه و الگوهای آشپزخانه که شلوغ هستند ، چشم را اذیت می کنند. در طراحی آشپزخانه خود یک نقطه کانونی انتخاب کنید و آن قسمت را با چند جزئیات آرام و چشم نواز دیگر تکمیل کنید

در آشپزخانه کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید

طرح های رنگی تیره فضای کوچکی را که در حال حاضر کوچک است کاهش می دهد و باعث جذابیت کمتری می شود. از سایه های ملایم روی کابینت آشپزخانه و نور طبیعی برای گسترش بصری یک اتاق کوچک استفاده کنید. استفاده از کابینت هایی با ام دی اف رنگ روشن و طرح چوب باعث جذابیت بیشتر و البته روشن شدن محیط آشپزخانه میشود.

اشپزخانه

اشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید