اتاق کودک با دکوراسیون مینیمال

در دکوراسیون اتاق کودک سبک مینیمال می تواند ایده ای بسیار منحصر به فرد در دکوراسیون باشد و زیبایی وکارایی را به صورت همزمان در فضا ایجاد نماید.

در واقع می توان گفت معمار درسبک مینیمال سعی می کند تا با کنار گذاشتن زواید و موضوعات غیر ساده که ذهن مخاطب را مشغول می کند

فقط به کار بردن عناصر لازم اثر خود را ارایه دهد و در طراحی هنگامی که تمرکز بر روی عملکرد، به جای زیبایی شناسی بیشتر می گردد در اکثر مواقع طراحی ساده تر می شود و به این ترتیب، عملی تر و کاربردی تر است.

اما نکته ای که در سبک مینیمال وجود دارد این موضوع است که فضاهای مینیمال ممکن است خسته کننده به نظر برسند اما اگر علاقه مند به سادگی بیشتر هستید قطعا فضای آرامش بخشی را برای شما فراهم می کند.

اتاق کودکتان را با قفسه‌های اسباب بازی تزیین کنید اما دقت کنید دچار بی نظمی نشود.

سپس کمد لباس و پوشاک را در کنج اتاق قرار دهید تا به عنوان یک وسیله مازاد در اتاق دیده نشود.

سعی کنید به جای فرش‌های کوچک، کف اتاق را سراسر با موکت بپوشانید.

تخت را همواره مرتب نگه دارید و اجازه ندهید وسایل ریز و درشت فرزند یا فرزندانتان در کف اتاق پراکنده باشد.

رنگ صورتی یا آبی ملایم را جایگزین رنگ‌های خنثی و بی اثر کنید تا کمتر دچار بی روحی در فضا شوید.

از آنجا که کودکان نیاز به هیجانات کودکی دارند اجازه دهید در اتاق به هر میزان که نیازشان بود بازی کرده و بی نظمی کنند، اما در پایان به همراهی یکدیگر اتاق را مرتب کنید.

نور مهتابی برای کوکان زیاد مناسب نیست (برای بزرگسالان نیز توصیه نمی‌شود)؛

سعی کنید از نورهای ترکیبی استفاده کنید و در اوقات روز پنجره‌های اتاق را باز نگه بدارید.

در کنار تمامی توصیه‌های تزیینی اولویت را به نظرات کودک خود اختصاص دهید و بعد به سراغ یک چیدمان مینیمال برای آن‌ها بروید.

بهترین راه برای حفظ یک اتاق با ویژگی‌های مینیمالی جلوگیری از ریخت و پاش در اتاق است که می‌تواند کار شما بسیار پیش بیاندازد، اما همه ما به خوبی می‌دانیم که کودکان چگونه با اتاق خود رفتار می‌کنند و در هنگام بازی هیچ توجهی به رعایت نکاتی که ما در ذهن داریم نخواهند داشت.

(که البته این موضوع کاملاً طبیعی بوده و جزء ویژگی‌های کودکان است.) مطمئنا با داشتن یک دکوراسیون نزدیک به سبک مینیمال در اتاق فرزندتان، کار مرتب کردن فضای اتاق کودک دلبندتان نیز آسان‌تر خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید